Lodge Award Recipients


Founders Award

1982

Richard Cataline
Scott Cowan
Richard Whit

1983

Daniel White
Simon Santillanes

1984

David Clouthier
Marlin McNeil

1985

Allen Pack

1986

Kevin Stark
Eddie Stark

1987

Frank Vandruff
Carl Cataline

1988

David Ruiz
Relf Price III

1989

Jeremy Stark
Paul Kubica

1990

Kevin Keaton
Mark Santillanes

1991

Chris Fuller
Dan Champany

1992

Ben Still
Mac McNamee

1993

Bill Claycomb
Chris Booten

1994

Jack Thorton
Mike Holmes

1995

Bryce Bowden
Kevin Murphy

1996

Scott Coil
Dane Cristensen

1997

Scott Eakle
Mathew Milleson

1998

Brock Ostrander
Andy Padilla

1999

Matt Clark
Brian Mileshosky

2000

Dylan Jones
Ray Berry

2001

Chris Fullam
Westin Hatch

2002

Jonathan Smith
Kris Jones

2003

Mark Woodard
Mike Rosenberg

2004

Bob Cordwell

Tony Bertram

2005

Jimmy Dickson
Craig Benally

2006

Jake Wellman
Fred Gross IV

 

Jack Stellar Camping Award (top)

2003- Monty Billings and Curt Rosenberg

2002- Richard Fiesner and Henry Ostrander

2001- 

 

Young Arrows Award (top)

1999

Westin Hatch

 

2000

Chris Fullam

?

2001

Mike Johnson

Jack Schaedler

2002

Travis Peacock

 

2003

Bob Cordwell

2004

Matt Saiz

2005

Ben Wolcott

 

 

Old Arrows Award (top)

1999

 

 

2000

 

 

2001

Monty Billings

Richard Royman

2002

Bill Barnes

 

2003

Bill Smith

2004

 

2005

Curt Rosenberg

 

 

Arrowman of the Year (top)

1999

Youth- Jeremy Velasco

 

2000

 

 

2001

 

 

2002

Youth- Brian McLachlan

Adult- Curt Rosenberg

2003

Gerry Axford

2004

Jake Wellman

2005

Jake Wellman

 

 

Chapter of the Year (top)

1980    
1981    
1982    
1983    
1984    
1985    
1986    
1987    
1988    
1989    
1990    
1991    
1992    
1993    
1994    
1995    
1996 Mescalero Chapter  
1997 Mescalero Chapter  
1998 Mescalero Chapter  
1999 Mescalero Chapter  
2000 Cherokee Chapter Chief: Chris Fullam
2001 Cherokee Chapter  Chief: Jonathan Smith
2002 Ute Chapter Chief: Michael Brace
2003 Ute Chapter Chief: Matthew Ott
2004 Ute Chapter  
2005 Comanche Chapter  

 

Sam Hathaway (top)

2000 Ute Chapter  
2001 Comanche Chapter  
2002 Comanche Chapter Chief- Andrew Rodke
2003 Ponil Chapter Chief- Grant Pendleton

 

 

Supreme Chief of the Fire (top)

     
     
2001 Comanche Chapter  
2002 Comanche Chapter Chief- Andrew Rodke
2003 Comanche Chapter  
2004 Comanche Chapter  
2005 Sioux Chapter